



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 6.08 MHz |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Operating Supply Current | 47 mA |
| Data Rate | 1.2 kbps |
| Nominal Supply Current | 47 mA |
| Sensitivity (dBm) | 68 dBm |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1988
Distributors
pcbx
Unit Price$4.21823
Ext.Price$4.21823
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.21823 | $4.21823 |
| 10 | $3.25386 | $32.53860 |
| 25 | $3.00423 | $75.10575 |
| 50 | $2.86956 | $143.47800 |
| 100 | $2.74090 | $274.09000 |
| 300 | $2.64209 | $792.62700 |
| 500 | $2.54683 | $1273.41500 |
| 1000 | $2.47844 | $2478.44000 |
| 3000 | $2.44054 | $7321.62000 |
| 5000 | $2.40320 | $12016.00000 |
